Merhaba

Video içeriğine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. http://tr.sevenload.com/uyeler/vozyaman/videolar Fotoğraf içeriğine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. http://tr.sevenload.com/uyeler/vozyaman/resimler

Nihat Genç'ten Taraf Yazarı Emre Uslu' ya Cevap

29 Temmuz 2008 Salı

Ulusal görüşte olan yazar ve gazetecileri İBDA-C görüşlü olarak niteleyen Taraf yazarına Nihat Genç'ten sert yanıt...

Taraf Gazetesi yazarı Emre Uslu, bugünkü köşe yazısında ilginç bir iddiaya yer verdi.

Emre Uslu, ‘Ulusalcı – İBDA-C İlişkisi’ başlıklı yazısında, Türkiye’deki ulusalcılarla terör örgütü İBDA-C arasında kurulan gizli ilişkiler çerçevesinde bazı bilgilere yer verdi.

Türkiye’de ulusalcı çizgiye yakınlığıyla bilinen Nihat Genç, Avni Özgürel, Behiç Kılıç, Turan Çömez, Serdar Akinan, Erol Manisalı, Uğur Civelek gibi isimlerin bir süre önce İBDA-C’nin yayın organı olduğu iddia edilen Baran Dergisi’ne röportaj vermeleri Uslu’nun yazısının dayanak noktası oldu.

Taraf Gazetesi’nin öne sürdüğü Ulusalcı - İBDA-C ilişkisini, Baran Dergisi’ne röportaj veren isimlerden biri olan yazar Nihat Genç’e sorduk.

İşte, Nihat Genç’ten ses getirecek açıklamalar…

Ben kompleksleri olmayan, kendine güveni olan, kapımı çalan herkesle de görüşmeye çalışan bir yazarım.

Şöyle söylesek daha iyi olur. İşbirlikçi olmayan kesimlerle röportajlar yapıyorlar. Fakat, mesela ben Anadolu’da Milli Görüş’e ve Milli Görüş camiasına çok şey veriyorum, konferans veriyorum, seminer veriyorum. Milli Görüşçülerle çok sıkı fıkı bir ilişkimiz var. Sebebi, onlar da Anti-Amerikancı, onlar da Avrupacı tezlere karşı. Tahmin ediyorum, Baran Dergisi de işbirlikçilere karşı bir kavga veriyor ve milli duruşu olanlarla konuşmaya çalışıyor. Onların tabii yayın politikası.

Ben hayatım boyunca şiddete bulaşmış hiçbir yapıyla ilişki içinde olmadım, bundan sonra da olmam. Ama bu derginin, çocukların içinde, mesela çok genç yaştan beri, böyle hani aynı kahvede İslamcı mahfillerde tanıdığım çocuklar da var. Onlarla bazen, kahvede, dernekte, bazen böyle fikir tartışması yaptığımız oluyor. Oturduğumuz yere geliyorlar, tartışıyoruz filan. Bunlar sadece Türkiye’de değil, ülkemizde değil bütün dünyada, şiddete meyletmiş, şiddeti felsefe yapmış hiçbir kurumla, kişiyle, kuruluşla bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da ilişkimiz olmayacaktır.

Sanırım bu arkadaşlar kafayı biraz yemiş durumdalar. Nereden ne çıkartacaklarını şaşırıyorlar. Bu Taraf Dergisi’nin anlayışına, zihniyetine, tıynetine, ne yapayım gülmekten başka elimden bir şey gelmiyor.

Anadolu’daki irili ufaklı dergiler, gençlik dergileri, üniversite dergileri, kasaba dergileri ve Anadolu’daki çıkan irili ufaklı, medyalar oluşturmayan bu küçük dergilere Türkiye’de en çok röportaj veren insanım. Ve bu iş bana bir baygınlığa, yani bende bir yorulmaya da sebep oluyor. Çünkü haftanın iki günü bu dergilere röportaj vermekle geçiyor hayatım. Baran Dergisi de bunlardan bir tanesi. Fakat bu arkadaşların, dönüp dolaşıp bizim ismimizi bir yere yamamaya çalışmaları, tabii üstünde düşünülmesi lazım. Bir dönem beni orduya, ordunun yanına yamamaya çalıştılar. Kendileri kavramlar koyuyorlar. Milliyetçi diyorlar, uusalcı diyorlar, o yere koyuyorlar. Takımlar kuruyorlar. Kendisi yine ne yaptı; geçende bir yerde, işte bir, ne bileyim yani akıllarına ne geliyorsa, nasıl suçlayacaklarsa, nasıl küfredeceklerse, kendileri kavramları koyuyor. Mesela en çok rahatsız olduğum şey, içe kapalı milliyetçi, işte bu dar milliyetçi. Bu tür kavramları kendileri inşa ediyorlar. Biz dünyanın, bütün insanlarla, bütün komşularımızla, herkesle son derece açık, net ticaret yapmaktan, görüşmekten, bütün insanlıkla kucaklaşmaktan yanayız. Ama onların kendileri böyle şey yapıyorlar. Böyle kavramlar koyuyorlar. Mesela ben, hayatım boyunca hiçbir otoritenin adamı olmadım. Bir parti, dernek, kurum, kişi, çete hiçbir şey.

Şahsım, gençliğimden itibaren böyle bir anarşist tarafım var. Hiçbir otoriteye boyun eğmediğim gibi, otoriter ilişkilere de girmedim. Basit bir dernek ilişkisi dahil. Yazarlık bunu gerektiriyordu. Ama onlar bizi her yere yamamaya çalışıyorlar. Fakat bu arkadaşlar, bu ülkenin çok sevilen, kitapları çok satan bir yazarı, hem büyük medyada konuşturulmuyor, hem büyük medyada yazıları yayınlanmıyor. Büyük ambargo koyuyorlar. Bunu niçin özgürlükçü yanlarıyla bunu tartışmıyorlar. Niçin bunu gündeme getirmiyorlar. Yani 2000 satan dergilerde, 3000 satan dergilerde bile röportajlar çıktığı zaman, bunlardan da mı rahatsız oluyorlar? Müsaade etsinler de, 300-400 satan dergilerde hiç değilse yazılarımız çıksın.

Yani, artık bir komedi, çılgınlığa doğru gidiyor. Bunlar büyük bir paranoyayı bölüşüyorlar. Bölüştükleri paranoyanın aynısını Sırbistan’da, Ukrayna’da uyguladılar. Lübnan’da uygulamaya çalıştılar. İşte bu şey, paranoyaları, işte köhnemiş devlet, gerici devlet, bilmem ne falan gibi, Silahlı Kuvvetler’e şey. Bakın ben size söyleyeyim; Ergenekon diye bir şey 90’lı yıllara kadar vardı. Ama bundan sonra Amerika, bu Sovyetlere karşı, veya sol yapılara karşı kullandığı bu ergenekonu çökertti. Ve bu adamlar işsiz kaldı. Şimdi yeniden Amerika, yeni bir Ergenekon oluşturdu. Bu Ergenekon Can Paker’in Soros vakıflarıdır. Bu Ergenekon Taraf Gazetesi gibi nereden nasıl aldığı bilinmeyen, ama benzerlerini Sırbistan’da, Ukrayna’da gördüğümüz yapılardır.

Taraf Gazetesi Türkiye’nin yeni Ergenekon’udur. Bunlar yeni gladyodur. Bunlar hiçbir zaman şeyin, Türkiye’nin, bu toprakların menfaatini düşünecek, bu toprakların değerlerini düşünecek bir cümle etmemişlerdir. Bunlar Amerika’da, Irak’ta 1.5 milyon insana sustular. Bunlar Bosna’daki zalimliklere sustular. Çeçenistan’a sustular. Afganistan’a sustular. Ruanda’ya sustular. Amerikan üslerine sustular. Bunlar Amerika ne derse onu yaparlar. Amerikan menfaatlerinden ayrı laf edemezler. İşte 1990’dan önce de Ergenekoncular böyleydi, Amerikancıydı. Şimdi yeni Amerikancılarımız bunlar. Bunlar kendileri bir takım kavramlar yapıyorlar. Bizim haberimiz olmadan bize ad takıyorlar. İşte bize millici diyorlar, ulusalcı diyorlar. Ve bunlar çok şaşırtıcı. Türkiye’de milliyetçiliği en çok eleştiren bir ayzar var karşınızda. Ben bu ülkedeki muhafazakar yapıları, sağ yapıları en çok eleştirmiş, en çok kritize etmiş bir insanım. Ama benim adıma birileri bir şeyler diyorlar.

Ve bugün, Nihat Genç adında bir yazar Türk televizyonlarında konuşamıyor. Yani başımıza gelmedik tehdit yok. Yapılmadık iş yok başımıza. Anlatamıyoruz bunu. Gün gelir, tabii ki anlatacağız. Ama bunları konuşan, söyleyen yok. 300 satan, 400 satan, 500 satan gençler geliyorlar ve bizle röportaj yapıyorlar.

Şimdi ben mesela F Tipi cezaevlerine karşı yıllarca mücadele verdim. Fakat bunu, bu F Tipi cezaevini organize edenler de, bir şiddet örgütü diyelim, Dev-Sol’a yakın gruplardı. Onların işte, işkence, tutuklu aileleri. Şimdi, biz gidip, o tutuklu ailelerin siyasi görüşünden mi olduk? Hayır, orada haksız bir durum vardı. O haksız durumda F tipine karşı mücadele ettik. Orada belki de bu yazıları yazan, o gazetede de yüzlerce insan F Tipi mücadelesine katıldı. Şimdi biz kalkıp, siz Dev-Sol’cusunuz, şiddetten mi yanasınız dedik.

Ortak bölüştüğümüz şeyler vardır. İnsanlar gelir bize, fikirlerimizi sorar, biz de bu fikirleri destekleriz, söyleriz. Ama bu fikirlerimizde bir şiddeti besleyen cümle ettik mi? Şiddete yatkın tek bir cümle ettik mi? Asla! Bütün hayatımız ortadadır. Nereden, nasıl çıkartacaklarını bilmiyorlar. Bakın benim bütün telefonlarım dinleniyor, yüzlerce insanın dinlendiği gibi. Bütün davranışlarımızı, hareketlerimizi, yolda yürüyüşlerimizi biliyorlar. Peşimizde polisler var. Peki buna rağmen niye hiçbir şey bulamıyorlar? Buldukları tek şey bizim Baran Dergisi’ne verdiğimiz röportaj mı? Babalara daha iyi çalışmalarını söylüyorum. Eğer Amerika bu kadar zavallı insanlara para veriyorsa Amerika’ya yazık olur. Amerika’nın bu kadar düşük zekalılarla çalışması da Amerika için çok acı verici bir şey. Milyon dolarları basıyorlar, Fetullahlarla, bilmem nelerle işbirlikleri içine giriyorlar, adamların yazdıkları yazılara bak.Bu mu lan. Bulduğunuz gerçekler bu mu? Neyse söyleyecek lafım yok. Bunlar zıvanadan çıkmış, bunlar bokundan yemiş deli. Bunlara çok da laf edip, bulacak halim yok. Bu gergin günlerde çok da konuşmak istemiyorum. Of off

8 yorum:

Adsız dedi ki...

Thіѕ is a veгy good tiр еspecіаlly to thoѕe new tο the blοgosphеre.
Briеf but very acсuгatе infοrmation… Тhanκ you for
shаring this οne. A must read post!

my ωеb blog study abroad in korea
Here is my site study abroad destinations

Adsız dedi ki...

Linκ exchange is nothіng else but іt is
simply рlaсing the otheг peгson's webpage link on your page at appropriate place and other person will also do similar for you.

Here is my site ... seopressor version5

Adsız dedi ki...

I really like what you guуs are usually uρ toο.
This kind οf cleνeг work and reporting!
Keep up the аweѕomе wоrks guys I've added you guys to my own blogroll.

Feel free to surf to my page: https://pinterest.com/pin/391531761324454974

Adsız dedi ki...

Ӏts such аs you read mу thоughts!
You seem to knoω a lot about thiѕ, such as you wrоte thе e-booκ in it or something.
I feеl that you just can do ωith a few
% to power the message house a little bit, however instead of that, this is great blog. An excellent read. I'll definitely be back.

Review my page SEOPressor V5 review

Adsız dedi ki...

Fastidious replіes іn return of thiѕ mаtter with genuine aгguments and tellіng eѵеrything about that.


Heге is my website ... 5 pm wedding attire

Adsız dedi ki...

Howdy! І reаlize thiѕ іs ѕοmewhat off-topic hoωеver I had to ask.

Dοes running а well-establishеd website like youгs
take a large amount of work? I'm brand new to operating a blog however I do write in my diary everyday. I'd like to start a blog
ѕo I can easily share my oωn experiеncе and thoughts
onlinе. Plеase let me know if you havе any іԁeas or tips for brand new aspiring blοggeгs.
Thankyou!

Fеel free to surf to my sіte; SEOPressor V5

Adsız dedi ki...

Аttractіve component to content. I simply stumbled upon your blog and in aссesѕiоn capital tο clаim that I aсquіre in fact loveԁ
асcount уour ωeblοg
pοsts. Any ωay I'll be subscribing on your augment or even I fulfillment you get admission to consistently quickly.

Stop by my website: wedding planning

Adsız dedi ki...

Asking questions are actually pleasant thing if you are not understanding something totally, but this article presents good understanding yet.


Feel free to surf to my webpage :: seo

  Videolar

  Tayyip Erdoğan: BOP Eşbaşkanıyım

  Link: sevenload.com

  Tayyip Erdoğan: Diyarbakır'ı BOP'un Merkezi Yapacağım

  Link: sevenload.com

  NİHAT GENÇ TÜRK GENÇLİGİNE SESLENİYOR​ - ARTIK UYUNMA ZAMANI

  Link: sevenload.com

  Abdullah Gül'ün Colin Powell ile Gizli İHANET Anlaşması

  Link: sevenload.com

  Fethullah Gülen Hz. Muhammed'e gerek yok diyor

  Link: sevenload.com

  Fethullah Gülen Müslümanların düşamanı Hristiyanlarla ittifak yapalım diyor.

  Link: sevenload.com

  Fethullah Gülen Papaz okulu açılsın diyor

  Link: sevenload.com

  Fethullah Gülen ve Haçlı Komutanı Papa'nın elinin öpülmesi

  Link: sevenload.com

  CIA Ajanı Fethullah Gülen Gerçeği - 1

  Link: sevenload.com

  CIA Ajanı Fethullah Gülen Gerçeği - 2

  Link: sevenload.com

  CIA Ajanı Fethullah Gülen Gerçeği - 3

  Link: sevenload.com